Ho, ho, ho… Missa inte vår HR-julkalender!
JUL 2014. Du har väl inte missat vår fina julkalender? Vi bjuder på nya HR-överraskningar varje dag ända fram till jul.
HR-bloggens julkalender är en tidig julklapp från oss till dig i mörkaste adventstid. Varje dag ända fram till julafton väntar nya överraskningar bakom varje lucka. Från utlottning av HR-böcker och seminarieplatser till utvalda lästips och finfina erbjudanden. Allt i linje med vårt fokus på att sprida kunskap, inspiration och goda idéer inom HR och ledarskap.
Häng med från start så missar du inget! Och du: delad glädje är alltid dubbel glädje. Så sprid gärna länken till vår julkalender till dina HR-intresserade vänner.
TILL JULKALENDERN »God jul önskar vännerna på HRbloggen.se
PS. I stället för julkort och julklappar till alla våra kunder, har vi i år kramat ihop en egen snögubbe till förmån för Childhood.
Annika Ahnlund
Senaste inlägg av Annika Ahnlund (Se alla)
- Därför söker era medarbetare nytt jobb 2020 - 15 januari 2020
- 2019 – året då företag insåg vikten av lärande? - 17 december 2019
- Digitala verktyg bidrar till hållbara medarbetare - 4 december 2019
- IQ-test eller personlighetstest – vad fungerar bäst i rekryteringen? - 14 november 2019
- 3 sätt för HR att agera utifrån data - 4 november 2019
Tags: hr-julkalendern, tävling, tips